Zęby są atrybutem zdrowia i urody od dawna.

Śnieżnobiałe, zdrowe zęby były oznaką urody oraz zdrowia od dawnych czasów. Kiedyś potrafili się nimi pochwalić tylko niektórzy. Co więcej znana z ogromnej urody cesarzowa Sisi wstydziła się swojego, jak mówią niezbyt urokliwego, uzębienia. Na szczęście dzisiejsza stomatologia zapewnia szansę na doskonałe zęby w istocie każdemu z nas…
Jak zadbać o swoje uzębienie codziennie?
Dużo ludzi nie wie, jak istotna jest zdrowa i zbilansowana dieta. Należy dopilnować tego, aby dostarczyć do naszego organizmu odpowiednią ilość wapnia. Niestety najnowsze badania mówią, że polski naród dostarcza każdego dnia zdecydowanie zbyt mało wapnia wraz z jedzeniem, w związku z tym niezbędne jest przyjmowanie właściwych suplementów diety.
Niezwykle często posiadamy również nieodpowiednie sposoby na pielęgnację…  Chociażby małe dzieci zdają sobie sprawę z tego, że zęby należy szczotkować regularnie. Wszystkie zaniedbania w tej dziedzinie doprowadzają do poważnych kłopotów z uzębieniem i jamą ustną.
Eksperci zalecają mycie zębów 3 razy dziennie. Po kluczowych posiłkach, to znaczy po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Wprawdzie nie należy czyścić zębów wprost po jedzeniu.
Myjąc zęby zaraz po spożyciu możemy sobie ogromnie zaszkodzić, zniszczyć szkliwo, które w efekcie działania kwasów wytwarzających się podczas spożywania posiłku staje się bardziej miękkie. Najkorzystniej odczekać od 30 minut do 60. Przez to kwasy w jamie ustnej zostaną zneutralizowane, a zęby będą miały czas na ponowną mineralizację.
Wielce ważny jest także wybór prawidłowiej szczoteczki.  Nie powinna ona być za bardzo twarda. Uśmiech myjmy kolistymi, spokojnymi ruchami. Przez to starannie wyczyścimy uzębienie, a w dodatku nie poranimy dziąseł. Po wszelkim jedzeniu używajmy dentystycznej nici. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałości po jedzeniu, które zostają w miejscach między zębowych.
Leczenie oraz kontrola
Wielce istotne są także systematyczne kontrole u dentysty. Pojawiajmy się tam co najmniej raz na pół roku. Przez to w razie konieczności, stomatolog bardzo szybko zdoła wdrożyć właściwy zabieg. A my uciekniemy od poważnych problemów, np. leczenia kanałowego, które nie wydaje się być przyjemne dla pacjenta ani niestety tanie…
Śnieżnobiałe zęby na wyciągnięcie naszej ręki
Nowoczesna stomatologia estetyczna daje nam ogromne możliwości. Bezproblemowo możemy rozjaśnić swoje zęby, ale pamiętajmy, aby zrobić to w bezpieczny sposób, najodpowiedniej pod opieką profesjonalisty, a nie domowymi sposobami. Te ostatnie mogą bardziej nam zaszkodzić niż pomóc, np. są w stanie uszkodzić szkliwo.
Zbyt częste bielenie może spowodować nadwrażliwość zębów. Wobec tego przed każdym zabiegiem należy skonsultować się z poleconym oraz zaufanym dentystą. On najwłaściwiej doradzi nam, których zabiegów możemy się podjąć.

Krótko mówiąc ślicznymi zębami są wstanie cieszyć się wszyscy. Wystarczy tylko staranna pielęgnacja i profilaktyka.

Źródło: licówki Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *