Sprawdzałem temperaturę na dworze i ubierałem się adekwatnie.

Jesienna aura powoli zaczyna w ostatnim czasie pokazywać swoje pazurki. W tym momencie mam na myśli jej najprawdziwsze oblicze – będzie zimno, bardzo wietrznie a także pochmurnie. Poprzez początkowe parę tyg. tej jesieni kalendarzowej, mieliśmy prawo być zadowoleni z tego co oglądaliśmy za okiennicami. Natomiast, urok prysł a urokliwość polskiej, złotej pory jesiennej została skryta opadającymi listeczkami. Opadającymi liśćmi już w takowej jesiennej aurze.

Ostatnie dni, a raczej temperatura, która zbliżyła się do granic 0 °C, w zestawieniu z rzeczywiście mocnym oraz zimnym wichrem sprawiły, że dopadło mnie jesienne przeziębienie. Było, a raczej jest ono dla mnie aż tak dla mnie niewygodne, że spowodowało u mnie okropny ból zatok a dodatkowo dwóch uszu. Przytłaczające jest to, iż wydaje mi się, że wykonałem wszystko co możliwe ażeby tego zaziębienia zapobiec.

Monitorowałem skalę temperatury na dworze i starałem się ubierać  się odpowiednio do tego, co w chwili obecnej działo się na podwórzu. W obieg  poszła  czapa jesienno-zimowa, w zestawie z grubym szalikiem oraz rękawicami. Mimo to, jakiś wirus  postanowił mi nie odpuścić i od trzech dni, bez skutku walczę o powrót do normalnego stanu. Niestety, domowe techniki nie okazały się w mojej sytuacji efektywne, wobec czego uznałem, że jedną jedyną jednostką, jaka będzie mogła sprawić, iż wielki ból mych zatok a także uszu zniknie, będzie specjalista od laryngologii. I tak jak raczej jestem osobnikiem, który z reguły narzeka na naszą rodzimą opiekę zdrowotną, tak tym razem lekarz wykonał wspaniałą robotę i przyczynił się do tego, iż ból ustąpił  już kolejnego dnia. Aktualnie, powoli kończę przyjmować proponowane mi przez niego leki i powolutku zaczynam od nowa czerpać przyjemność z trwającego życia. Bardzo martwi mnie jedynie to, iż ja już rzeczywiście nie wiem jak się ubrać aby zmniejszyć ryzyko kolejnej choroby. Wydawało mi się, że potrafię dbać o własny organizm i ubiór, a tu niestety…

Źródło: Laryngolog Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *