Pomoże zwyciężyć z dolegliwościami takimi jak na przykład suchość skalpu, lub łupież.

Do tejże chwili powszechnie oleje były używane głównie w kuchni. Jednak współcześnie jeszcze bardziej ceniony staje się ich pozytywny sposób oddziaływania na organizm, dlatego różne oleje mają ogromne zastosowanie w kosmetyce.
Jednak, aby sprawdzić ich dobry wpływ na nasze ciało, albo włosy nie ma potrzeby żeby korzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki.
Teraz odszukać je da się w asortymencie większości sklepików z z kosmetykami BIO.
Wybór olejów jest zadziwiająco duży, dlatego podczas selekcji owego odpowiedniego dla nas, należy rozważyć, jakiego rodzaju efekt zamierzamy uzyskać po jego wykorzystaniu i dostosować przy tym dane cechy oleju.Niektórym z najbardziej cenionych oraz najczęściej kupowanych jest olej marula. Olej ten jest wytłaczany na zimno z pestek owoca drzewa marula i ma oleistą, niezbyt gęstą konsystencję a również lekko wyczuwalną woń.
Posiada niezwykle wszechstronne zastosowanie, a więc jest skuteczny w każdej sytuacji. Należy zapoznać się z tym, jakiego typu ma olej marula właściwości.
Posiada korzystne działanie na włosy i skórę na głowie. Regularnie używany, pomaga uporać się z problemami tego rodzaju jak na przykład suchość skalpu, albo łupież.
Natomiast włosy nabiorą przez to połysku, blasku i gładkości i będą mniej wypadały.
Głównie natomiast jest wykorzystywany w pielęgnacji twarzy. Właściwy jest podczas pielęgnacji skóry odwodnionej, suchej i podrażnionej.
Polecany jest nie tylko w konfrontacji ze zmarszczoną skórą, ale również z trądzikiem. Kwasy tłuszczowe pomagają utrzymywać właściwe nawilżanie skóry, natomiast witamina C zniweluje oraz łagodzi zapalenia. Dzięki swojej niesamowicie lekkiej konsystencji błyskawicznie działa oraz nie zapycha porów.

Czytaj dalej: maseczka na włosy z kawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *