Piękne, zdrowe i czyste włosy

Estetyczne, zdrowe i zadbane włosy to symbol rozpoznawczy, który zazwyczaj przyciąga spojrzenia ludzi, a również zwieńcza całość ciała kobiety. Różnorodność specyfików do pielęgnacji fryzury, jaka jest obecna w supermarketach na 100% usatysfakcjonuje kogokolwiek oraz każda pani znajdzie w niej produkt, którego potrzebuje. Z drugiej natomiast strony ta mnogość kosmetyków, ich zalet oraz właściwości potrafi spowodować problem w wyborze, a również dopasowaniu do różnych rodzajów owłosienia. Należy zatem zastanowić się czy właściwym wyjściem nie może być wybór pierwotnych sposobów pielęgnowania, i tym samym poprosić o pomoc naturę

Wspaniała moc olejów od wielu epok przynosi dużo korzyści, zwłaszcza w pielęgnowaniu skóry oraz włosów. Dogłębna regeneracja, a także dostarczenie witamin przez olejowanie włosów, daje im ulgę, a efekt jest widoczny natychmiastowo. Konsystencja płynu otacza tworzywo włosa i chroni go przed zniszczeniami mechanicznymi. Co więcej wzmocnione sa cebulki, a także skóra . Operację da się przeprowadzać na sucho, ale olejowanie włosów z nawilżaniem ich przynosi bardziej satysfakcjonujące efekty.

Kawa uznawana jako afrodyzjak oraz kojący zmysły napar własne miejsce znalazła także w kosmetykach. Jej niepowtarzalny kolor przepełniony pigmentem, położony na fryzurę, wspomaga zachowanie ich ciemnej barwy. Co więcej działanie kofeiny pobudza ukrwienie skóry na głowie, a również rewitalizację włosowych cebulek. Kawa do włosów może być sporządzona w postaci płukanki, a więc rozpuszczonej kawy w wodzie, bądź także peelingu z jej zmielonych ziarenek.

Ostatnimi czasy coraz bardziej modne stają się również mydła do włosów. Chociaż ich zastosowanie nie staje się niestety tak skuteczne jak szamponów, zyskały one sobie uznanie sporej liczby kobiet. Stało się to za sprawą naturalnych składników, z których są one produkowane. Podobnie jak z olejkami, mydła ochraniają i pielęgnują włosy, a dodatkowo są przeznaczone dla wielu ich odmian.

Czytaj dalej: płukanka do włosów z kawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *