Obecnie wszelka licząca się firma potrzebuje posiadać stronę internetową i konto na Facebooku,

W ostatnich dwudziestu latach przeżyliśmy prawdziwą rewolucję sieciową. Od czasów, gdy prawie nikt nie miał peceta w domu, do momentu, gdy większych bądź przynajmniej duża część naszej aktywności odbywa się w necie.

Robimy w nim coraz więcej – nabytki ubrań, jeszcze częściej żywności, elektroniki, kosmetyków, perfum, przedsprzedaże kuponów na rozmaite wydarzenia, czy rezerwowanie hotelu. Obecnie każda licząca się marka musi mieć stronę internetową i profil na FB w innym razie uchodzi za niewiarygodną. Doprowadziło toż do tegoż, że są już miliardy stron internetowych, lecz dużo spośród nich niefortunnie jest już przestarzałych i nie każda naprawdę wspomaga w odnalezieniu informacji, dlaczego w zaplanowaniu powrotnym miałaby służyć. Czym więc powinna charakteryzować się odpowiednio napisana strona internetowa?

Pewnym spośród ważniejszych czynników, które należałoby tutaj zawrzeć jest prosty oraz przejrzysty układ. Cóż nam nawet z najładniejszej strony, jeśli ciężko odnaleźć jakiekolwiek dane? W dodatku zawiły podział strony działa odpychająco oraz zniechęca do zatrzymania się na witrynie na dłużej.

Warto dobrać naturalną kolorystykę, nie używać zbytnio wielu pomocniczych akcentów kolorystycznych, nie wstawiać zbyt dużo zdjęć ani filmików.

Odpowiednią praktyką stanowi zadbanie o przejrzyste menu, faktycznie by ciekawi tematem mogli się na stronie odszukać. Całość taki układ będzie wyglądał wyjątkowo porządnie, na czym zwłaszcza powinno nam zależeć, wszak strona internetowa jest wizytówką własnej marki – jeśli wydaje się wrażenie, to co klienci pomyślą o własnej firmie? Czy właściwie ogóle zechcą się z firmą skontaktować. Inna ciekawą praktyką jest nie używanie technik flash ani zbytnio dużo animacji.

Potrzebujemy dbać, by strona działała szybko oraz płynie, nie atakowała wizytora skaczącymi okienkami, albo innymi rozpraszaczami. Responsywne strony internetowe są czymkolwiek, co odwiedzający wysoko oceniają, jeśli własna witryna zacznie zacinać się nie będzie napawała się częstymi wizytacjami, chociażby mimo ciekawej treści. W tym kierunku, oprócz działania o kod rozejrzyjmy się za dobrym oraz responsywnym serwerem, ponieważ nawet odpowiedni kod, na wolnym łączu będzie chodził koszmarnie.

Lecz zanim umieścimy tam własna stronę, należałoby również raz przyjrzeć się ku jej z bliższej odległości – jakie wrażenie na mnie budzi? Czy chciałbym ją odwiedzić? Czy jej posiadacz sprawia poczucie profesjonalisty, lub może raczej człowieka chaosu? Czy reaguje szybko oraz responsywnie? Odpowiednią działalnością jest nie tylko opieranie się na swoich odczuciach, lecz również zapytanie o stanowisko pozostałych, wprawnych odbiorców internetu. Jeżeli zaś oni podzielą nasze pozytywne zdanie postawmy ja na hostingu, zadbajmy o dobrą domenę, zadbajmy o jej wypozycjonowanie i cieszmy się dodatkową formą reklamy dla własnej działalności. Efekty przyjdą wkrótce same, być może spektakularne. Koszt takiej czynności winien być niewielki.

Więcej: Responsywne strony internetowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *