Możemy go obsypać zaokrąglonymi kamieniami.

Nie tylko roślinki upiększają ogródek. Także różnego typu ozdoby sprawiają, że czujemy się w ogródku jak w niezwykłej krainie. Np. kamień ogrodowy, który nie musi być tylko dodatkiem. Rozmaite rodzaje kamienia sprawdzają się tak estetycznie, co praktycznie. Gdy drogi naszego ogródka po deszczach długo nie wysychają, więc taki żwir, czy grys dostatecznie ograniczy nieprzyjemności przechodzenia po bagnie. Możemy też artystycznie przedzielać pola ogrodu przeróżnymi rodzajami kamienia. Na podjazdach rewelacyjnie spełnia się kostka granitowa. Można ją rozmieszczać w rozmaite wzory, bo jej odmian jest sporo. Zróżnicowanie odcieni kostki granitowej przy ciekawym ułożeniu usunie przeciętność. Wielkość pojedynczych kostek też jest przeróżna, a zatem można zamówić parę odmian oraz swobodnie je układać. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach aby w naszym ogródku całość świetnie się poukładała – pozwólmy pracować robotę specom.
Jeśli chcemy by nasz ogród był jak laboratorium albo muzeum roślin — możemy teren wokół głównej roślinki obsypać kamyczkami. Wówczas rośliny niechciane będą miały przeszkodę, aby zaistnieć. Do owego zamiaru nadają się otoczaki.
Kamyczkami możemy w podobny sposób obłożyć miejsce z wodą, altanę albo wydzielić  obszar ogródka przeznaczony do kąpieli w słońcu. Jeżeli posiadamy w ogródku basen, który jest rozstawiany jedynie w okresie letnim — również możemy go obłożyć otoczakami.

 

Autr: otoczaki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *