Limuzyna jest autem luksusowym.

W autach osobowych można wybierać pomiędzy rozmaitymi nadwoziami. Są nimi przykładowo: hatchback, sedan, kabriolet, limuzyna czy kobmi. Różnią się od siebie nie tylko całkowitym wyglądem lecz także funkcjonalnością.
Poniższa charakterystyka umożliwi rozróżnić poszczególne typy samochodów osobowych.
Sedan to rodzaj zamkniętego nadwozia samochodowego. Tego typu nadwozie możemy podzielić na trzy bryły: przedział silnikowy, pasażerski oraz bagażowy.
Limuzyna jest samochodem luksusowym. Tak samo jak marka sedan składa się z trzech widocznych brył. Często jest większa od wspomnianego już sedana, w jej wyposażeniu często jest niewielkich rozmiarów telewizor czy również barek z napojami alkoholowymi, natomiast część dla pasażerów jest oddzielona od kierowcy specjalna szybą.
W samochodach hatchback bardzo charakterystyczna jest duża tylna klapa bagażnika, która unosi się do góry z szybą. W tych autach najczęściej można składać drugi rząd foteli co zdecydowanie zwiększa pojemność bagażnika.
Model kabrio to nadwozie nie posiadające stałego dachu. Najczęściej dach w kabrioletach jest miękki, można go rozciągać albo zwijać. Częstokroć kabriolet występuje w wersji dwudrzwiowej.
Auto kombi posiada znacząco wydłużoną tylną część. Co daje dodatkową pojemność bagażnika samochodowego. Jest to nadwozie dwubryłowe.
Za sprawą różnorodności jaką proponują nam poszczególne marki pojazdów, możemy dopasować typ pojazdu do swoich własnych indywidualnych wymagań.

Źródło: limuzyna Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *