Jak edytować remanent (LoMag)?

Program do magazynowania (http://www.lomag.pl/ZrzutyEkranuOprogramowaniaMagazynowego/) to doskonały sposób na to, aby zwiększyć efektywność procesu zarządzania. Warto wiedzieć, że prawidłowe funkcjonowanie obiektów magazynowych wpływa na każdy aspekt przedsiębiorstwa. Intuicyjne w obsłudze narzędzie jest najprostszym sposobem na to, aby usprawnić kierowanie stanami magazynowymi. Na komfort i sprawność pracy znacząco wpływa konfiguracja oprogramowania. Już na samym początku powinniśmy zdefiniować kartotekę kontrahentów, czy też towarów.

Należy jednak mieć świadomość, że stan towarów zawsze może się zmienić. Wynika to za faktu, że rzeczywista ilość produktów znajdujących się w magazynie zależy od wielu czynników. Właśnie dlatego dane znajdujące się programie muszą być aktualizowane. W tym celu przeprowadzany jest remanent. Użytkownik może swobodnie go edytować, jeśli tylko zajdzie konieczność wprowadzenia zmian. W tym celu uruchamiamy program magazynowy, a następnie klikamy w Dokumenty – Remanent – Remanenty archiwalne. Zostanie nam przedstawiona lista wszystkich przeprowadzonych w przeszłości remanentów. Należy wskazać odpowiednią pozycję i kliknąć w przycisk „Edytuj”. To właśnie tutaj możemy również ponownie wydrukować raport.

W przypadku, gdy popełniliśmy błąd podczas tworzenia arkuszy spisowych, to stary remanent najprościej jest usunąć. Postępujemy tak samo, jak zostało to opisane powyżej, jednak po zaznaczeniu odpowiednich pozycji klikamy przycisk „Usuń”. Warto podkreślić, że usunięcie remanentu nie jest równoznaczne z usunięciem arkuszy spisowych. Możemy więc je edytować, a następnie wykorzystać ponownie podczas tworzeni nowego remanentu. Jest to spore udogodnienie dla użytkownika.

Więcej: zarządzanie magazynem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *